reklama

Nejdelší ulici světa najdete v Kanadě

Nejdelší ulici na světě tedy nehledejte v New Yorku, Londýně či Bangkoku nýbrž v kanadském Torontu. Yonge Street, jak se ulice nazývá, začíná u Lake Ontario (ontarijského jezera), dále prochází několika torontskými městskými částmi a končí kdesi u hranic s Minnesotou.

Nejdelší ulici světa najdete v Kanadě (Zdroj: Redakce)

Během skoro měsíčního pobytu v nejlidnatějším kanadském městě Torontu (žije zde kolem 3 milionů obyvatel) jsme poznali nejen zdejší pulzující život, ale také krásy celé provincie Ontario, ve které se město nachází. O ontarijských zajímavostech určitě napíšeme v některém z dalších blogů. Toronto se pyšní celou řadou nej (např. se říká, že právě zde žijí nejkrásnější ženy z celé Kanady nebo že zde najdete nejdelší ulici na světě). A právě o ulici Young Street je dnešní blog.

Yonge Street vlastně není ničím výjimečná, tedy kromě své délky (1896 km) a rozmanitosti obchodů, klubů či restaurací (různorodost zdejších restaurací a jejich kuchyní jsme vyzkoušeli i my a byli jsme nadšeni !). Čerstvost a chutnost připravených pokrmů byla dokonalá.

V těsné blízkosti Yonge Street je náměstí připomínající newyorský Time Square s názvem Yonge Dundas Square, které vyniká zejména velkými světelnými reklamami světových značek či CN Tower (Canadian National) s impozantní výškou 553,33 m, která je zároveň i dominantou města.

Stavba Yonge Street začala v roce 1794 na popud guvernéra Johna Gravese Simcoa, který chtěl vybudovat únikovou cestu z města. Své dílo pojmenoval po britském ministru války siru George Yongeovi.

Máte i Vy zajímavé zkušenosti a zážitky spojené s cestováním a životem v Kanadě ? Těšíme se na Vaše blogy, galerie a videa.

Publikováno: 14. 7. 2013, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce