reklama

Nejstarší trh v Karáčí - Empress Market ایمپریس مارکیٹ

Empress Market je asi nejznámějším a současně také nejstarším trhem v Karáčí. Dostat se sem není vůbec složité, tedy pokud se sem dopravíte taxikem (místní MHD bychom rozhodně nedoporučovali). Trh se nachází v části města zvané Saddar a koupíte zde vše od ovoce, zeleniny, oříšků, masa, živých zvířat až po nejrůznější oblečení.

Empress Market je asi nejznámějším a současně také nejstarším trhem v Karáčí. Dostat se sem není vůbec složité, tedy pokud se sem dopravíte taxikem (místní MHD bychom rozhodně nedoporučovali). Trh se nachází v části města zvané Saddar a koupíte zde vše od ovoce, zeleniny, oříšků, masa, živých zvířat až po nejrůznější oblečení.

Cestou na Empress Market.
Cestou na Empress Market.
Dostat se na druhou stranu ulice, kde se Empress trh nacházel, dalo docela zabrat.
Dostat se na druhou stranu ulice, kde se Empress trh nacházel, dalo docela zabrat.
Hlavní vstup do Empress Marketu.
Hlavní vstup do Empress Marketu.

Empress Market byl postaven v letech 1884-1889 na počest královny Viktorie. Jeho dominanta, kterou tvoří věž s hodinami, byla tehdy vidět již z velké dálky (dnes stojí kolem dokola hustá zástavba budov). Trh je zajímavý i z historického hlediska. Byly zde nemilosrdně popraveni vojáci, kteří se pokusili o vzpouru. V historických pramenech je doslova napsáno, že jim byly "ustřeleny" hlavy dělovými koulemi. Cílem bylo zastrašit místní obyvatele a potlačit myšlenky na další možnou vzpouru.

V roce 2011 propukl velký požár, který zničil velkou část vnitřního vybavení tržnice včetně stánků. Na velké náklady byla tržnice znovu opravena.

Publikováno: 2. 1. 2016, Autor: Redakce CP