reklama

Jonsdorf - další z přitažlivých cílů Žitavských hor

Jonsdorf je lázeňské středisko na severní straně Žitavských hor na hranicích s Českou republikou a je součástí Euroregionu Nisa.

Jonsdorf je lázeňské středisko na severní straně Žitavských hor na hranicích s Českou republikou a je součástí Euroregionu Nisa. Svou malebností a okolními přírodními krásami je mj. cílem mnoha výletníků. Vzdušné lázně Jonsdorf (hlavním léčivým faktorem je zdejší klima) jsou rozprostřeny na velké ploše, je zde mnoho ubytovacích kapacit včetně dominantního historického hotelu Kurhaus Jonsdorf.
Dostanete se sem od Varnsdorfu, z německé strany lze cestovat nejlépe ze Žitavy i tzv. Bimmelbahnem, parní úzkokolejkou, která zde jezdí už od r. 1890. Přijedete-li autem, je nejlépe zaparkovat u jezírka Gondelfahrt, kde je možno si zapůjčit loďku a relaxovat při dobrém občerstvení u stejnojmenného hotelu.
Určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu blízkého skalního města. Nejzajímavějším skalním útvarem je Mniška (Nonenfelsen), kam lze vystoupat po schodech úzkou průrvou mezi skalami. Z vyhlídkové skály poblíž restaurace (je otevřena od dubna do října) se nabízí překrásný pohled do okolí i vzdálené krajiny.
Kneippova lázeň je vodoléčebnou otužovací procedurou, která též zrychluje metabolismus.
Kneippova lázeň je vodoléčebnou otužovací procedurou, která též zrychluje metabolismus.

Tip pro Vás:

  • Za zmínku též stojí návštěva zdejšího tropického světa pod názvem Motýlí dům.
Nezapomeňte se podívat na další z tipů na výlet v Sasku zde https://countrypic.com/cs/article/3525-podstavkove-domy-v-obci-obercunnersdorf.html?preview=1

Publikováno: 9. 5. 2016, Autor: Redakce CP