reklama

Duny v Maspalomas a vyhlídka Degollada de las Yeguas

Jedním z míst, které rozhodně musíte na Gran Canarii navštívit, jsou písečné duny v turistictickém letovisku Maspalomas. V blogu se také vydáme do nedalekého kaňonu a na vyhlídku Degollada de las Yeguas. Výlet zakončíme ve vesničce Fataga.

Duny v Maspalomas

Na jižním cípu kanárského ostrova Gran Canaria se nachází několik vyhlášených turistických letovisek a mezi vůbec ta nejznámější patří Maspalomas. Kromě hotelů, apartmánů, restaurací a barů, zde také můžete vyrazit na písečné duny Dunas de Maspalomas, které přímo sousedí s 6km dlouhou pláží.

Na dohled od písečných dun se tyčí maják Faro de Masplalomas, který je nejjižnějším bodem ostrova. S Maspalomas sousedí další turistické oblasti - Playa del Ingles a San Agustin.

Věděli jste?

  • duny nevznikly navátým pískem z africké Sahary, jako je tomu např. na Playa de Corralejo na Fuerteventuře, ale byly vytvořeny z korálů rozmělněných mořským vlnobitím

Vyhlídka La Degollada de las Yeguas

Opouštíme Maspalomas a stoupáme po silnici směrem do vnitrozemí ostrova. Naší další zastávkou je vyhlídka La Degollada de las Yeguas. Je odsud opravdu parádní výhled na okolní skalnaté štíty a do údolí Fataga (je to kaňon o délce 15km, který je z velké části porostlí pouštní vegetací).

Vesnička Fataga

Fataga se vlastně moc neliší od ostatních vesniček, kterými budete projíždět cestou do pohoří Cumbre. Vlastně je zde jen pár bílých domků, plno kaktusů a květin.

Publikováno: 13. 3. 2017, Autor: Redakce CP