reklama

Pouštní růže za 10 miliard Kč z Kataru

Katar otevřel nové národní muzeum, které svým tvarem připomíná pouštní růži. Uvnitř najdete stálé expozice o tradicích a historii Kataru a v blízké době by se tu měla pravidelně konat řada kulturních a uměleckých akcí s mezinárodním přesahem.

Nově otevřené národní muzeum v katarském Dauhá.

Je to pouhé dva měsíce, kdy Katar po 10 letech stavebních prací slavnostně otevřel nové národní muzeum a že je tu rozhodně na co se dívat!

Najdete ho v blízkosti moře v hl.městě Dauhá a kromě stálých expozic o historii arabského poloostrova, Kataru a jeho kultuře a tradicích, by se tu také v blízké době měly konat filmové festivaly nebo výstavy špičkového moderního umění z celého světa.

Muzeum vystihuje modernitu a dynamiku rychle se rozvíjejícího Kataru a zároveň nezapomíná ani na jeho tradice a kulturní zvyklosti. Stavba je složená z velkých disků, které se v různých směrech vzájemně prostupují. Připomíná tak pouštní růži – minerál ve tvaru květu, který vzniká obvykle v pouštních oblastech.
Nově otevřené národní muzeum v katarském Dauhá.
Nově otevřené národní muzeum v katarském Dauhá.

Stálá expozice na ploše přes 50 tisíc metrů čtverečních popisuje historii Kataru, jeho krajinu, kulturu a zvyky. Katar nechtěl cenu stavby oficiálně zveřejnit, ale její cena se odhaduje v přepočtu na 10 miliard Kč.

Expozice o kulturních tradicích a zvyklostech Kataru.
Expozice o kulturních tradicích a zvyklostech Kataru.
Navštívili jste některou z arabských zemí a chtěli byste publikovat zajímavý cestovatelský obsah na našem webu? Napište nám na email: jan.herzan@seznam.cz

Publikováno: 4. 5. 2019, Autor: Redakce CP