reklama

Zajímavá místa na El Hierru

Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst na El Hierru patří malý rybářský přístav a jachtařská marína La Restinga. Na tomto jižním cípu ostrova najdete jak kostelíčky, obchody, tak i černou pláž. Milovníci vodních sportů a potápěči si tu přijdou na své (zdejší vody jdou plné živočichů a mořských rostlin).

Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst na El Hierru patří malý rybářský přístav a jachtařská marína La Restinga. Na tomto jižním cípu ostrova (jedná se vlastně o nejjižnější přístav v "Evropě") najdete jak kostelíčky, obchody, tak i černou pláž. Milovníci vodních sportů a potápěči si tu přijdou na své (zdejší vody jdou plné živočichů a mořských rostlin).

- Zcela jistě si nenechte ujít návštěvu hl.města ostrova - městečka Valverde, které je také jediným ostrovním hl.městem Kanárských ostrovů, jenž neleží na pobřeží. Vzniklo koncem 15. století, v počátečním období dobytí Kanárských ostrovů a až do 19. století bylo v područí šlechty z nedaleké Gomery (jeden z dalších menších kanárských ostrovů). V roce 1899 ve městě vypukl velký požár, který bohužel poničil velké množství staveb.

- Projděte se uličkami Valverde a po očku pozorujte život místních lidí. Nezapomeňte vyzkoušet některý z tradičních kanárských pokrmů či navštívit kostel Santa Maria de la Concepción, postavený v 18.století.

Kam za koupáním?

- Nedaleko Valverde se nacházejí přírodní bazény Tamaduste nebo také přírodní jezírka Charco Manso, která jsou  zasazená ve vulkanické hornině.

Přírodní jezírka Charco Manso.
Přírodní jezírka Charco Manso.

- Ve vesničce Sabinosa můžete navštívit lázně, které jsou známé svými léčivými prameny. Je odsud také báječný výhled na záliv El Golfo.

- Za jednu z nejznámějších pláží na El Hierru je považována pláž Playa de Verodal, ale až tolik nás nenadchla. Jde o menší pláž se sopečným pískem.

- Mnohem více se nám líbila pláž ve vesničce Timijiraque

- El Pozo de las Calcosas je dalším místem, kde můžete osvěžit tělo i ducha (najdete tu přírodní bazénky s teplou vodou).

Tipy pro Vás:

- Starobylé městečko San Andrés, ležící ve výšce 1 100 m. n. m.  

- Milovníci sýrů a mléčných výrobků by neměli vynechat návštěvu vesničky Isora.

- Na El Hierru můžete dokonce i kempovat a to v místě zvaném Hoya del Morcillo.

- Árbol Santo je poněkud tajuplným místem. Najdete jej na severozápadě ostrova, kde se podle pověsti kdysi dávno nacházel obrovský "čarovný" strom, který tehdejší obyvatelé uctívali jako posvátný (prý dokázal zadržovat vlhkost a představoval tak jediný zdroj pitné vody na celém ostrově). Dnes je jedním ze symbolů El Hierra, i když už neexistuje. Byl zničen hurikánem a na jeho místě v 50.letech vysadili jiný strom, který ten původní připomíná.

- Vyražte na některou z mnoha pěších túr po trasách, které jsou na El Hierru velmi dobře značeny! Na tomto malém ostrůvku uvidíte různorodé krajinné celky, mohutná pohoří, jeskyně skryté ve skalách, kamenné útvary vykukující nad mořskou hladinou, lávové pustiny a jezírka či zelené louky plné pestrobarevných květů a pasoucím se skotem.

Malá jezírka a tůňky.
Malá jezírka a tůňky.

- Nejvyšším vrcholkem El Hierra je Malpaso ležící 1501 m.n.m

Kde se ubytovat?

  • Jak už jsme zmínili, ubytovacích kapacit na ostrově není mnoho. Vyzkoušeli jsme ubytování v jednom z malebných apartmánů s výhledem na pobřeží ve městečku Frontera.
Další tipy na zajímavá místa a informace o El Hierru naleznete zde https://countrypic.com/cs/article/2401-nejmensi-z-kanarskych-ostrovu-el-hierro.html

Publikováno: 9. 1. 2018, Autor: Redakce CP