reklama

Trabzon

Trabzon je moderní město pulzující životem, postavené podél černomořského pobřeží vypínající se až k vrcholkům okolních kopců. Město bylo založeno v roce 746 n.l. a jeho uličky jsou plné historie. Však tudy také vedla Hedvábná stezka a mísila se zde křesťanská kultura s muslimskou. Dnes je Trabzon univerzitním městem.

Trabzon je moderní město pulzující životem, postavené podél černomořského pobřeží vypínající se až k vrcholkům okolních kopců. Město bylo založeno v roce 746 n.l. a jeho uličky jsou plné historie. Však tudy také vedla Hedvábná stezka a mísila se zde křesťanská kultura s muslimskou. Dnes je Trabzon univerzitním městem (univerzity Karadeniz Teknik Üniversitesi a Avrasya Üniversitesi) a svoji důležitost má i zdejší přístav. V současné době v Trabzonu žije 1/4 milionu obyvatel.

Co navštívit:

  • Byzantský chrám Hagia Sophia ze 13.století s Fatihovou mešitou.
  • Muzeum v Trabzonu (najdete ho nedaleko městského centra)
  • Nad městem se tyčí nápis TRABZON, ke kterému se dostanete klikatícími se uličkami vedoucích z centra. Je odsud nádherný výhled na město a jeho okolí a lze se tu také občerstvit v jedné z několika kaváren.
  • Trabzonská pevnost (Trabzon Kalesi) s parkem Zagnos Vadisi - hrad založil ve 13.století císař Alexios II.
  • Centrum Trabzonu - je plné restaurací, kaváren a obchůdků
Nezapomeňte se podívat na blog z výletu do nedalekého skalního kláštera Sumela zde https://countrypic.com/cs/article/1500-vylet-do-klastera-sumela.html

Publikováno: 22. 3. 2018, Autor: Redakce CP