reklama

Hrobka Al Nabi Umran v Salalah

Dalším ze zajímavých míst, které je možné v Salalah navštívit, je hrobka Al Nabi Umrana poblíž starého letiště a Hodinové věže. V této hrobce by měl být pohřben významný prorok Al Nabi Umran. Jedná se o největší hrobku na světě. Tento kamenný sarkofág je 33m dlouhý a to proto, že se neví přesné místo spočinutí tohoto významného proroka. Místo spočinutí by se však mělo nacházat někde uvnitř hrobky.

Hrobka Al Nabi Umrana

Dalším ze zajímavých míst, které je možné v Salalah navštívit, je hrobka Al Nabi Umrana poblíž starého letiště a Hodinové věže.

Hrobka Al Nabi Umrana
Hrobka Al Nabi Umrana

V této hrobce by měl být pohřben významný prorok Al Nabi Umran. Jedná se o nejdelší hrobku na světě. Tento kamenný sarkofág je 33m dlouhý a to proto, že se neví přesné místo spočinutí tohoto významného proroka. Místo spočinutí by se však mělo nacházat někde uvnitř hrobky.

Vstupné se zde neplatí, ale je nutné dbát na duchovní význam tohoto místa a podle toho se i chovat.

Uvnitř hrobky
Uvnitř hrobky

Cestou k hrobce budete na kruhovém objezdu míjet Hodinovou věž (Burj An Nahdah). Odsud je to už coby kamenem dohodil ke starému letišti (nové bylo otevřeno před pár lety nedaleko za městem), které v současné době využívá zdejší armáda.

Hodinová věž (Burj An Nahdah) v blízkosti starého letiště v Salalah.
Hodinová věž (Burj An Nahdah) v blízkosti starého letiště v Salalah.
Staré letiště v Salalah
Staré letiště v Salalah
Nedaleko hrobky můžete také navštívit svatyni se zkamenělým otiskem stopy gigantické velbloudice https://countrypic.com/cs/article/2688-hrobka-al-nabi-umran-v-salalah.html

Publikováno: 23. 5. 2018, Autor: Redakce CP