reklama

Památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku

Nedaleko Dobříše na Příbramsku, můžete navštívit a podniknout celou řadu výletů, jako např. zámek Mníšek pod Brdy, zámek Dobříš, anebo se vydat po stopách významného českého spisovatele Karla Čapka a navštívit vilu/památník, nacházející se uprostřed lesů a nedaleké vodní nádrže, ve Staré Huti. Právě v tomto domě Karel Čapek pobýval v letech 1935 až 1938 a tvořil svá díla.

Dnes vám přinášíme další z tipů na výlety po Česku a to památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku.

Nedaleko Dobříše na Příbramsku, můžete navštívit a podniknout celou řadu výletů, jako např. zámek Mníšek pod Brdy https://countrypic.com/cs/article/2832-zamek-mnisek-pod-brdy.html , zámek Dobříš (viz. fotky níže), anebo se vydat "po stopách" významného českého spisovatele Karla Čapka a navštívit vilu/památník, nacházející se uprostřed lesů a nedaleké vodní nádrže, ve Staré Huti. Právě v tomto domě Karel Čapek pobýval v letech 1935 až 1938 a tvořil svá díla.

Zámek Dobříš
Zámek Dobříš

K památníku vede prašná cesta kolem rybníka, ale není na škodu zaparkovat auto na udusané louce u rybníka a projít se cca 10 minut až k "Čapkově" vile. Najdete tu expozici zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky.

Vila stojí na konci udržované zahrady plné vzrostlých stromů. Za vilou je pódium, kde se asi konají nejrůznější představení a vystoupení. Je tu také malý krámek s občerstvením.

Vilu a stálou expozici si lze prohlédnout i bez průvodce. Nicméně paní průvodkyně je velmi sečtělá a příjemná dáma, která vám ráda o tomto místě a jeho historii povypráví. A to i v cizím jazyce!

VSTUPNÉ je 40 Kč na osobu.

Nezapomeňte se podívat na další tip na výlet po Česku zde https://countrypic.com/cs/article/2408-tri-krize.html

Publikováno: 28. 8. 2018, Autor: Redakce CP