reklama

Los Jameos del Agua

V tomto blogu bychom vám rádi představilli Los Jameos del Agua, což je místo, které proslavil zejména místní umělec César Manrique. Ostatně jeho zajímavé umělecké výtvory lze vidět na mnoha místech Lanzarote (např. hned na prvním kruhovém objezdu za letištěm).

Los Jameos del Agua z dálky!

V tomto blogu bychom vám rádi představilli Los Jameos del Agua, což je místo, které proslavil zejména místní umělec César Manrique. Ostatně jeho zajímavé umělecké výtvory lze vidět na mnoha místech ostrova (např. hned na prvním kruhovém objezdu za letištěm).

Los Jameos del Agua z dálky!
Los Jameos del Agua z dálky!

Jameos del Agua, to je několik lávových jeskyní v oblasti zvané Haría na severu Lanzarote. Je to ale také kulturně-umělecké místo, kde na doslova každém kroku poznáte umělecký rukopis Césara Manriqua.

A že je tu na co se dívat! Nejdříve si prohlédnete muzeum, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací o vulkánech a formování kanárských ostrovů, až projdete do vnitřní zahrady s palmovým hájem. Nevynechejte ani jeskyni, ve které se nachází auditorium, hojně využívané k pořádání nejrůznějších koncertů a kulturních akcí.

Publikováno: 6. 11. 2018, Autor: Redakce CP