reklama

Maják Fuentecaliente a přilehlá solná jezírka

Na jižním cípu kanárského ostrova La Palma, se započalo v roce 1892 se stavbou majáku, který dnes už slouží jen jako muzeum. Stavební materiál na jeho výstavbu společně s přilehlou budouvou, byl přivezen z Gran Canarie. V jeho těsné blízkosti můžete navštívit saliny (nádrže), kde se tradičním způsobem získává sůl odpařováním mořské vody. Součástí komplexu je také restaurace a obchod se suvenýry.

Maják Fuentecaliente
V tomto blogu bychom vám rádi představili další zajímavá místa jižná části (cípu) ostrova La Palma, správní oblasti zvané Fuencaliente. Sjíždíme klikatícími serpentinami vedoucími z městečka Los Canarios dolů do údolí, které je doslova poseté plantážemi s banány, táhnoucími se podél celého jihozápadního pobřeží ostrova.

Las Indias

Přijíždíme do vesničky Las Indias, která by sama o sobě nebyla až tak zajímavá, kdyby tu nestál luxusní hotel La Palma & Teneguía Princess  Ceny ubytování a další informace o hotelu můžete vidět zde https://www.canariatravel.cz/cs/kanarske-ostrovy/la-palma/las-indias/la-palma-teneguia-princess/?TermID=1420971

 Luxusní hotel La Palma & Teneguía Princess v Las Indias na La Palmě.
 Luxusní hotel La Palma & Teneguía Princess v Las Indias na La Palmě.

Punta Larga

Hotel La Palma & Teneguía Princess máme v zádech a pokračujeme po silnici kopírující pobřeží směrem dolů na jižní cíp ostrova. Dalším místem, kde stojí zato zastavit, je rybářská osada Punta Larga.
Vesnička Punta Larga
Vesnička Punta Larga

Maják Fuentecaliente a solná jezírka

Silnice se mírně zužuje a vede skrz lávová pole, která jsou jen něco málo nad úrovní mořské hladiny. Na obou stranách silnice parkují auta a to značí jediné, že se blížíme k oblíbeným skaliskům, plážím a sklanatým mořským jezírkům. My ovšem pokračujeme ještě o něco dále, až vidíme "čepičku" majáku.

Maják Fuentecaliente
Maják Fuentecaliente
Se stavbou majáku se započalo v roce 1892 a dnes už slouží jen jako muzeum. Stavební materiál na jeho výstavbu společně s přilehlou budouvou, byl přivezen z Gran Canarie. V jeho těsné blízkosti můžete navštívit saliny (nádrže), kde se tradičním způsobem získává sůl odpařováním mořské vody. Součástí komplexu je také restaurace a obchod se suvenýry.
Solná jezírka a maják Fuentecaliente
Solná jezírka a maják Fuentecaliente
Nezapomeňte se podívat na další z tipů na výlet na La Palmě zde https://countrypic.com/cs/article/3276-letovisko-puerto-naos.html?preview=1

Publikováno: 1. 1. 2019, Autor: Redakce CP