reklama

Letovisko Puerto Naos

Puerto Naos je malým turistickým letoviskem, nacházející se na západním pobřeží ostrova La Palma. Najdete tu promenádu plnou barů, restaurací a kaváren, a také nejdelší pláž na ostrově. Z malé rybářské a zemědělské osady se během let stalo místo pulzují energií a životem.

Zdejší pláž je nejdelší pláží na ostrově.

Pro ty z Vás, kteří vyhledávají spíše odpočinkovou dovolenou v hotelovém resortu, spojenou s nejrůznějšími aktivitami v blízkém okolí, doporučujeme letovisko Puerto Naos, nacházející se v západní části ostrova La Palma.

Pohled z výšky na letovisko Puerto Naos.
Pohled z výšky na letovisko Puerto Naos.

Puerto Naos je poklidnou osadou obklopenou banánovými plantážemi. Je to takové malé turistické letovisko a to je právě jeho největší výhodou, protože tu není jak se říká "hlava na hlavě". Můžete se zde procházet po promenádě plné barů, kaváren a restaurací a ochutnat některou ze specialit darů moře, až dojdete k hotelovému komplexu Sol La Palma (mimochodem ubytování v něm nabízí třeba Canaria Travel za celkem slušné ceny! Více zde https://www.canariatravel.cz/cs/kanarske-ostrovy/la-palma/puerto-naos/sol-la-palma/?TermID=1425518

Zdejší pláž je nejdelší pláží na ostrově.
Zdejší pláž je nejdelší pláží na ostrově.
Zdejší pláž Playa de Puerto Naos měří cca 0,5km a pokrývá ji silná vrstva jemného sopečného písku tmavé až černé barvy (na některých jejích částech jsou vetší kamínky).
Pláž Playa de Puerto Naos
Pláž Playa de Puerto Naos

Z malé rybářské a zemědělské osady se během let stalo místo pulzují energií a životem. Říká se, že právě v Puerto Naos slunce "šajní" nejvíce z celé La Palmy. V čase naší návštěvy byly ovšem okolní kopce zahaleny oparem a bylo trochu pod mrakem. Ale nepršelo :)

Nezapomeňte se podívat na další z tipů na výlet na La Palmě zde https://countrypic.com/cs/article/3272-majak-fuentecaliente-a-prilehla-solna-jezirka.html

Publikováno: 2. 1. 2019, Autor: Redakce CP