reklama

Knížecí osada Kladská a Kladské rašeliny

Pokud jste se vydali na výlet do Mariánských Lázní, určitě vyražte ještě do nedaleké osady Kladská s malebnými roubenkami alpského stylu.

NPR Kladské rašeliny

Pokud jste se vydali na výlet do Mariánských Lázní, určitě vyražte ještě do nedaleké osady Kladská s malebnými roubenkami alpského stylu. Na několika informačních tabulích se můžete seznámit s obrazovou historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny.

Osada Kladská u Mariánských Lázní
Osada Kladská u Mariánských Lázní
Domečky alspkého typu v Kladské u Mariánských Lázní
Domečky alspkého typu v Kladské u Mariánských Lázní

Kromě nádherných dřevěných domečků, můžete z Kladské vyrazit i na několik pěších výletů. Jedním z nich je národní přírodní rezervace Kladské rašeliny se svojí naučnou stezkou.

Kladská rašeliniště jsou ojedinělým souborem horských vrchovištních rašelinišť v nadmořských výškách od 800 do 930 m, o celkové rozloze téměř 300 ha, z toho největší rašeliniště je Tajga

Rašeliništěm prochází 1,6 km dlouhá naučná stezka a vede kolem Kladského rybníka po okraji národní přírodní rezervace Kladské rašeliny v části pojmenované Tajga. Perkfektně vybudovaná dřevěná trasa vede po 1,6 km dlouhém vyvýšeném můstkovém chodníku.

NPR Kladské rašeliny
NPR Kladské rašeliny
Kladský rybník
Kladský rybník
Nedaleko odsud se nachází rašeliniště s příznačným názvem Smraďoch. Více info naleznete zde Přírodní rezervace Smraďoch a minerální pramen Farská kyselka

Publikováno: 19. 7. 2020, Autor: Redakce CP