reklama

Kuttnerova Kaple v bohdanečském lázeňském parku

Kaplička Nanebevzetí Panny Marie stojí skoro na konci lázeňského parku. Podle pověsti bývala na kopci nad kapličkou středověká tvrz pánů z Cimburka, kde měl být ukryt poklad.

Kuttnerova kaplička v bohdanečském lázeňském parku. (Zdroj: Jan Herzán)

Město Lázně Bohdaneč je známé především díky svým lázním, které jsou největším lázeňským komplexem pardubického kraje. První klienty lázně přivítaly již v roce 1897

Zdejší lázně využívají 2 léčivé zdroje a to slatinu a přírodní minerální vodu. Léčí se tu pacienti s problémy pohybového aparátu a některých nervových onemocnění.

Kromě návštěvy náměstí a přilehlých uliček, také určitě vyražte do bohdanečského parku, nacházejícím se v areálu lázní. Park vznikl v první polovině 20. století a dnes má rozlohu téměř dvaceti hektarů. Parku vévodí kubistický pavilon Gočár, postavený architektem Josefem Gočárem a dodnes sloužící léčebným účelům.

Kaplička Nanebevzetí Panny Marie

Kuttnerova Kaple v bohdanečském lázeňském parku
Kuttnerova Kaple v bohdanečském lázeňském parku (Zdroj: Jan Herzán)
Kuttnerova kaplička v bohdanečském lázeňském parku.
Kuttnerova kaplička v bohdanečském lázeňském parku. (Zdroj: Jan Herzán)

Kaplička Nanebevzetí Panny Marie stojí skoro na konci lázeňského parku. Podle pověsti bývala na kopci nad kapličkou středověká tvrz pánů z Cimburka, kde měl být ukryt poklad. Původní kaplička ovšem stála o několik metrů výše než ta současná a už se přesně neví, kdy byla postavena.

Publikováno: 4. 12. 2020, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce