reklama

Cestování po Fuerteventuře - jihovýchodní část ostrova

Pohled na pláž Playa de Sotavento, která je po levé straně.

Kanárské ostrovy jsou ideálním místem, kam vyrazit na dovolenou. Opravdu nepřeháníme. Každý si tu prostě najde "to svoje". Ať už jste vyznavači aktivní dovolené či si chcete jen užívat na pláži před hotelem, nechat se rozmazlovat a plnými doušky čerpat energii, kterou je toto souostroví nabité až k prasknutí.

Tentokrát jsme zavítali na druhý největší kanárský ostrov - na Fuerteventuru (s rozlohou 1 660 km²). Na první pohled se Vám ostrov asi líbit nebude, stejně tak jako nám, když jsme ho poprvé uviděli z okénka letadla. Uměle zavlažované golfové resorty působí tak trochu jako "pěst na oko", protože všude kolem Vás to vypadá tak trochu jako na Marsu. Krajina je převážně pouštní a povrch tvoří sopečné horniny. A i náš názor na Fuerteventuru se postupně měnil s výčtem navštívených míst. V tomto blogu přinášíme ochutnávku zajímavých míst, které můžete navštívit v jihovýchodní části ostrova.

Caleta de Fuste

Tak právě v této části ostrova jsme se ubytovali. Chtěli jsme si udělat radost, a tak jsme namísto apartmánového bydlení zvolili jeden z místních hotelů. Hodně Evropanů (převážně Angličanů a Němců) si zde kupuje nemovistosti, protože bydlení je na Kanárech cenově velmi dostupné a díky celoročně příjemnému klimatu zde ušetříte i za topení.

V Caleta de Fuste najdete plno hotelů, obchodů, restaurací, kaváren, přístav, pláže, zubaře.....no prostě vše co potřebujete k tomu, abyste si dovolenou užili na maximum. Pokud ale stejně tak jako my, rádi poznáváte a objevujete zajímavá místa v zemích, kam cestujete, možná Vám přijdou vhod tipy z naší projížďky po ostrově.

Tip:

Mezinárodní letiště na Fuerteventuře.
Mezinárodní letiště na Fuerteventuře.

Objevovat krásy ostrova můžete mnoha způsoby. Buďto si zaplatíte některý z poznávacích zájezdů od vaší cestovní kanceláře nebo si půjčíte auto a projedete si ostrov sami. Půjčení automobilu ani pohonné hmoty nejsou na Kanárech drahé (jezdili jsme Škodovkou CityGo za 31 Euro včetně základního pojištění na den).

Vydali jsme se nejdříve prozkoumat jihovýchodní oblast Fuerteventury. Hned po několika minutách jízdy jsme udělali první zastávku a to v Museo de la Sal, což jsou unikátní solné pánve. Pokud nepotřebujete vědět něco o historii tohoto místa, nemusíte platit vstupné a pánve si prohlídnout z nedaleké vesnice.

Museo de la Sal
Museo de la Sal

Po krátké zastávce u solných pánví jsme pokračovali do Puerto de Gran Tarajal, což je takové malé rybářské městečko s přístavem. Mají tu hezkou promenádu a pláž.

Tip:

  • zajímavé a vkusné malby na fasádách budov
  • určitě vyzkoušejte některou z rybích specialit zdejších bister a restaurací v přilehlých uličkách spojujících promenádu s centrem městečka

 

Promenáda v Puerto de Gran Tarajal.
Promenáda v Puerto de Gran Tarajal.
Z Puerto de Gran Tarajal jsme pokračovali dále na jih směrem na Morro Jable, což měl být také cíl našeho dnešního výletu. Jak to tak ale bývá, cestou člověk objeví další zajímavá místa, které ho zaujmou, a tak má potom docela honičku vše stihnout a vidět. Velkým zážitkem je návštěva některé z početných kozích a ovčích farem a to ani nemusíte být milovníky těchto skvěle chutnajících sýrů, které jsou jedním z nejznámějších vývozních artiklů ostova.

Tip pro Vás:

  • zcela určitě nepropásněte návštěvu 11km dlouhé písečné pláže Playa de Sotavento nedaleko dovolenkové oblasti Costa Calma (cca 80 km od letiště). Pláž má krásně hlaďoučký zlatavý písečný povrch, který se pravidelně čistí od odpadků a vstup do vody je tu pozvolný, takže nemusíte mít strach, že najednou zahučíte do Atlantiku.
Pohled na pláž Playa de Sotavento, která je po levé straně.
Pohled na pláž Playa de Sotavento, která je po levé straně.
Z vršku se nám naskytl parádní výhled na pláž Playa de Sotavento.
Z vršku se nám naskytl parádní výhled na pláž Playa de Sotavento.

Posledním místem, které Vám v tomto blogu představíme, je dovolenkové letovisko Morro Jable. Musím říct, že nás ničím nezaujalo. Kdysi to bývala malá vesnice a dnes je to místo plné hotelů, restaurací, barů a turistů. Dominantou je zcela určitě zdejší maják společně s dlouhými písečnými plážemi táhnoucími se podél oceánu.

Tip pro Vás:

  • ti z Vás, kteří rádi dáváte na odiv své nezahalené tělo nebo se jen rádi opalujete a koupete tzv. "nahoře bez", by rozhodně měli navštívit zdejší nudapláž
  • na severním konci pláže Playa Matorral najdete nudistů ráj
Dominantou Morro Jable je zdejší maják.
Dominantou Morro Jable je zdejší maják.
Tipy na výlety a další zajímavosti o kanárském ostrově Fuerteventura a jeho jihozápadní části zde http://countrypic.com/cs/article/2084-cestovani-po-fuerteventure-jihozapadni-cast-ostrova.html

Publikováno: 14. 2. 2016, Autor: Redakce CP