reklama

Restaurace Rock - jeden ze symbolů Zanzibaru

Jedním z nejčastěji fotografovaných míst na Zanzibaru je restaurace Rock, nacházející se na skalisku naproti pláži Michanvi Pingwe na severovýchodním cípu ostrova.

Už po příletu na Zanzibar Vás na letišti "přivítá" velká fotka restaurace Rock, která se za 7 let své existance stala legendou a místem, které byste měli během svého pobytu na Zanzibaru určitě navštívit.

Dříve toto místo využívali rybáři, až v roce 2010 skupina investorů přebudovala skalisko na dnes již světově vyhlášenou restauraci. Můžete si zde objednat jak pokrmy z čerstvých ryb, nejrůznější saláty, tak i čerstvé džusy a alkoholické nápoje. Usrkávat místní pivo Kilimandžáro a kochat se pohledem na západ slunce či na protější pláž Michanvi Pingwe je nezapomenutelným zážitkem.

Měli byste vědět:

  • v době odlivu do restaurace "dokráčíte" suchou nohou, ale během přílivu Vás převeze loďka, která je součástí služeb restauce
  • ceny v jídelním a nápojovém lístku jsou uvedeny v amerických dolarech a jsou mnohem vyšší než-li je na zanzibarské poměry zvykem (např. káva 2,5 USD, nealkoholický koktejl 7 USD, hlavní jídlo od 20 USD)
  • jsou zde čisté toalety
Nezapomeňte se podívat na další tipy a blogy ze Zanzibaru zde https://countrypic.com/cs/article/2494-spice-tour-vylet-za-korenim-na-farmu-kizimbani.html

Publikováno: 31. 3. 2017, Autor: Redakce CP