reklama

Dům Freddieho Mercuryho ve Stone Town

Jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst ve Stone Town a vlastně celém Zanzibaru, je dům v ulici Kenyatta Road, kde se v roce 1946 narodil Farouk Bulsara, známý pod uměleckým jménem Freddie Mercury.

Jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst ve Stone Town a vlastně celém Zanzibaru, je dům v ulici Kenyatta Road, kde se v roce 1946 narodil Farouk Bulsara - spíše známý pod uměleckým jménem Freddie Mercury.

Míst, kde zpěvák ve Stone Town žil, je vícero, takže nebuďte překvapeni, když vám průvodce či místní budou ukazovat různé domy a místa a tvrdit, že se zpěvák narodil zrovna tam. Freddiho otec působil na Zanzibaru jako úředník britské koloniální správy Britského impéria.

V devíti letech byl malý Freddy poslán do internátní školy v indické Bombaji a když se v roce 1964 jako dospívající 17.letý chlapec vrátil na Zanzibar, propuklo povstání proti Britům a celá rodina se přestěhovala do Anglie.

Freddy nemá na Zanzibaru žádné oficiální muzeum či pomník, protože v tradiční muslimské zemi, je homosexualita zapovězená a pro většinu společnosti nepřijatelná. Dokonce za ni na ostrově hrozí až 25 let vězení.

Zpěvák zemřel v roce 1991.

Nezapomeňte se podívat na další zajímavé tipy na výlety na Zanzibaru a ve Stone Town zde https://countrypic.com/cs/article/2551-dum-divu-beit-al-ajaib.html

Publikováno: 18. 7. 2018, Autor: Redakce CP