reklama

Vrak lodi a pozorování želv na Salu

Na dohled od vesničky Pedra de Lume můžete vyrazit džípem podél pobřeží a pozorovat žraloky, jak krouží kolem vraku nákladní lodi nebo večer vyrazit na pozorování želv, které na zdejší pláži kladou vejce.

Na dohled od vesničky Pedra de Lume můžete vyrazit džípem podél pobřeží a pozorovat malé žraloky (je vidět jen jejich horní ploutev), jak krouží kolem vraku nákladní lodi či v dostatečně bezpečné vzdálenosti vašich nohou. Není se čeho bát, protože se jedná o žraločí mláďátka. 

Tip:

  • Než se vyzdáte brouzdat do moře, tak si nezapomeňte půjčit gumové boty, ve kterých se vám bude lépe pohybovat po kamenitém dnu (boty si lze vypůjčit na místě a nic to nestojí).
Na plážích Praia Pedra LumeBaia da Parda a Shark Bay, lze večer pozorovat želvy obrovské při kladení vajec. Můžete si sem zajet sami nebo si tento výlet zakoupit ve vaší cestovní kanceláři či na místě.

Jak se sem vrak dostal?

  • Nákladní loď plující z Afriky zde zakotvila a její posádka se "rozhodla" na Salu zůstat. Od té doby se už na něm podepsal zub času a postupně mizí před očima.
Vrak lodi můžete pozorovat z podstatně bližší vzdálenosti na nedalekém ostrově Boa Vista a to konkrétně na mysu Santa Maria. Španělská nákladní loď mířící do Jižní Ameriky najela v roce 1968 na mělčinu. Loď se už odsud nepodařilo vyprostit a trvalo dalších 12 měsíců, než z ní vyložili náklad.
Nezapomeňte se podívat na blog z nedalekého solného dolu zde https://countrypic.com/cs/article/2271-solny-dul-v-pedra-de-lume.html

Publikováno: 27. 4. 2017, Autor: Redakce CP