reklama

Potápění a rybolov na Salu

Kapverdské ostrovy nejsou pouze nekonečné písečné pláže. Jsou také vyhledávanou destinací milovníků aktivní dovolené. Množství potopených vraků lodí, velké množství ryb a teplé vody každoročně láká potápeče z celého světa.

Potápění na Salu

Dovolenou na Salu si můžete zpříjemnit např. absolvováním potápěčského kurzu nebo se rovnou potápět jako zkušený profík. Vody jsou tu plné ryb (hejna očnatců, parmic, ježíci apod.), ale také nejrůznějších lodních vraků. Jen korálových útesů tu moc není. 

Tipy:

- ponořte se k vraku rybářské lodi Santo Antão. Nejedná se o hluboký ponor. Uvidíte zbytky ocelové konstrukce plavidla, které se tu potopilo v roce 1966. Zbytky lodi jsou plné života. Uvidíte tu murény, rejnoky, langusty a hejna menších rybek. Pokud ale chcete vidět větší tuňáky, makrely, žraloky či barakudy, potom se vydejte na volné moře.

- dalším z vraků je potopená ruská rybářská loď Boris, která na ostrov vozila ilegální migranty ze Senegalu. Když se na to přišlo, tak ji nemilosrdně poslali ke dnu. Dnes je tento vrak označován jako umělý útes.

Rybolov na Kapverdách

Dříve byla hlavní ekonomickou silou ostrova těžba soli ve zdejších dolech. V současné době udává prim turistický ruch, a také rybolov, který je důležitým zdrojem obživy místních obyvatel. Loví se hlavně tuňáci a kromě ryb se zpracovávají také langusty a humři. Místní lidé milují rybí maso a jejich největší oblibě se těší zejména tuňák, kterého připravují na mnoho způsobů. rádi jíte ryby, potom doporučujeme na Salu navštívit tato 2 místa:

Molo v Santa Marii

  • Aktuální cena 1kg tuňáka k 25.3.2018 na molu je 9 EUR (ještě před 3 měsíci to bylo 5 EUR za 1kg)
  • vyplatí se smlouvat nebo přijít ke konci rybího trhu.
  • Každý den ráno si zde můžete koupit za dobrý peníz širokou škálu čerstvých ryb nebo pozorovat rybáře při práci.
  • Je to také místo setkávání a navazování kontaktů s místními obyvateli.
  • Právě odsud můžete vyrazit na některý z potápěčských výletů či na plavbu kolem ostrova.

Palmeira

  • Leží na severozápadě ostrova Sal.
  • Byla vůbec první osadou na ostrově.
  • Nachází se zde 1 ze 3 přístavů na Salu.
  • Je tu také průmyslová zóna s rafinérií a přístavem, odkud můžete vyrazit trajektem na okolní ostrovy.
Nezapomeňte se podívat na další blog ze Salu zde https://countrypic.com/cs/article/2281-palmeira-centrum-obchodu-na-salu.html

Publikováno: 30. 4. 2017, Autor: Redakce CP