reklama

Turistické letovisko Valle Gran Rey

Valle Gran Rey je bezesporu nejpopulárnějším turistickým letoviskem na Gomeře. Nachází se na jihozápadním cípu ostrova na konci údolí v těsné blízkosti oceánu.

Valle Gran Rey je bezesporu nejpopulárnějším turistickým letoviskem na Gomeře!

Valle Gran Rey se nachází na jihozápadním cípu ostrova, na konci údolí v těsné blízkosti oceánu. Už samotná cesta do letoviska je doslova úchvatná! Klikatící se silnicí míjíte terasovitá políčka, až se dostanete dolů do údolí.

Valle Gran Rey není turistickým mumrajem, který znáte z větších kanárských ostrovů. Pokud na Gomeře hledáte ubytování v hotelu či prázdninovém apartmánu v blízkosti moře, restaurací a obchodů, tak je Valle Gran Rey tím pravým místem pro vás.
Pohled do údolí Valle Gran Rey
Pohled do údolí Valle Gran Rey

Pláže ve Valle Gran Rey

  • Pláže La Calera a La Puntilla mají při vstupu do oceánu krásně jemný černý písek. V blízkosti pláže La Puntilla stojí socha Hautacupercheo, který vedl na konci 15.století rebelii Gomeřanů proti španělským dobyvatelům.
  • Trochu dále od centra Valle Gran Rey je pláž Playa del Inglés, která je vyhledávána zejména naháči
  • Z přístavu ve Valle Gran Rey, můžete vyrazit na výlet na útesy Los Órganos
Pláž La Calera Beach
Pláž La Calera Beach
Centrum Valle Gran Rey je plné restaurací, barů a obchodů a nachází se tu i většina hotelů ve městě. Je to opravdu ideální místo pro ty, kteří chtějí relaxovat a zároveň mít zajištěný veškerý možný komfort.
Promenáda ve Valle Gran Rey
Promenáda ve Valle Gran Rey
Útesy Los Órganos na Gomeře
Útesy Los Órganos na Gomeře
Nezapomeňte se podívat na další tip na výlet na Gomeře zde https://countrypic.com/cs/article/3285-letovisko-playa-de-santiago-a-jeho-plaz.html

Publikováno: 28. 1. 2019, Autor: Redakce CP