reklama

Plovoucí trh Damnoen Saduak a hadí farma

Pokud jste ubytováni v Bangkoku nebo v jeho okolí a nechcete zůstat pouze na hotelu, tak jednou z možností kam vyrazit, je návštěva plovoucích trhů.Mezi ty nejznámější patří:Taling Chan (dostanete se sem autobusy č. 79 nebo 83, které jedou přes řeku Chao Praya do čtvrti Thonburi). Otevírací doba pouze víkendy od 9 do 17 hod.Bang Khu Wiang (dostanete se sem člunem z Chang Pier v Bangkoku a odtud se nechte dovézt na trh do Noi-Khlong Om-Bang Khu Wiang). Bohužel jsme neměli možnost tento trh navštívit, ale i místní lidé nám potvrdili, že pokud chceme zažít ještě tradiční thajský trh bez davů turistů, tak Bang Khu Wiang je tou správnou volbou. Musíte si ale přivstat, protože otevírací doba je každý den v ranních hodinách od 4 do 7.Damnoen Saduak je patrně nejznámějším a nejsprofanovanějším plovoucím trhem v oblasti a dostanete se sem autobusem z Jižního terminálu do provincie Samut Sangkhram Ratchaburi, vzdálené asi 80 km jihozápadně od Bangkoku. Bohužel bývá velmi často přeplněný turisty, takže Vaše nadšení postupně klesá. Otevírací doba je každý den od 7 do 11 hod. Většinou bývá výlet na Damnoen Saduak spojen s návštěvou blízké hadí farmy. Fotky umístěné v tomto blogu byly pořízeny právě v Damnoen Saduak.

Plovoucí trh Damnoen Saduak a hadí farma

Pokud jste ubytováni v Bangkoku nebo v jeho okolí a nechcete zůstat pouze na hotelu, tak jednou z možností kam vyrazit, je návštěva plovoucích trhů.
Mezi ty nejznámější patří:
Taling Chan (dostanete se sem autobusy č. 79 nebo 83, které jedou přes řeku Chao Praya do čtvrti Thonburi). Otevírací doba pouze víkendy od 9 do 17 hod.

Bang Khu Wiang (dostanete se sem člunem z Chang Pier v Bangkoku a odtud se nechte dovézt na trh do Noi-Khlong Om-Bang Khu Wiang). Bohužel jsme neměli možnost tento trh navštívit, ale i místní lidé nám potvrdili, že pokud chceme zažít ještě tradiční thajský trh bez davů turistů, tak Bang Khu Wiang je tou správnou volbou. Musíte si ale přivstat, protože otevírací doba je každý den v ranních hodinách od 4 do 7.
Damnoen Saduak je patrně nejznámějším a nejsprofanovanějším plovoucím trhem v oblasti a dostanete se sem autobusem z Jižního terminálu do provincie Samut Sangkhram Ratchaburi, vzdálené asi 80 km jihozápadně od Bangkoku. Bohužel bývá velmi často přeplněný turisty, takže Vaše nadšení postupně klesá. Otevírací doba je každý den od 7 do 11 hod. Většinou bývá výlet na Damnoen Saduak spojen s návštěvou blízké hadí farmy. Fotky umístěné v tomto blogu byly pořízeny právě v Damnoen Saduak.

Publikováno: 28. 8. 2013, Autor: Redakce CP