reklama

Sexuální turistika v Thajsku

Thajské království je pro turisty především známé svou sexuální divokostí. Pravdou je, že samotná prostituce je v Thajsku zakázána, i přesto však tolerována.

Sexuální turistika v Thajsku (Zdroj: Robert Skokan)

Thajsko a sex

Pakliže bych patřil mezi "sexuální turisty" v Thajsku, respektive v jeho jižní části a na mnoha ostrovech, zcela určitě bych si přišel na své. Patřím však mezi ty, kteří si myslí, že přitažlivost Thajska není v sexu, ale v jeho kultuře a přírodních krásách. Nicméně, pokud navštívíte jih Thajska a nebude to kvůli sexu, věřte, že na vás bude dýchat vzrušení a chtivost tamních krásek, ze všech stran. Sex je tu levný a je všude. Nebudu zde šířit své vlastní zkušenosti, přeci jen se držím hesla, opatrnost nade vše. Povím vám jen o svých postřezích. Předně se přiznám, že jsem se cítil poněkud rozpačitě, když jsem se procházel po velmi známé "Walking street" v Pattaye, a občas jsem zahlédl krásnou mladou Thajku jak jde ruku v ruce se starým prošedivělým západoevropským turistou. Ty tam jsou romantické zážitky, kdy jste vycestovali do zahraničí, náhodou jste se zapovídali s kráskou u baru a příjemný večer jste zakončili ještě příjemněji strávenou nocí s pocitem, že nešlo o dívku, která by si tímto večerem chtěla přivydělat, ale že jste to byli právě vy, s kterým chtěla večer strávit, proto, že jste jí připadali sympatičtí. Na takový zážitek pak rádi vzpomínáte. Kdežto v současném Thajsku jde vše jak na běžícím pásu. Dívku nemusíte "balit", když ji pozvete na večeři, tak už předem ví, co bude následovat a v duchu se těší na výdělek. Většina thajských dívek, i chlapců (Thajsko je velkým magnetem i pro gay komunitu), živících se prostitucí, pochází z chudých částí země. Především ze severovýchodu a severozápadu. Stěhují se na jih, získané peníze pak posílají svým dětem a rodinám. Bohužel je však život na jihu mnohem dražší a tak jim mnoho peněz pro své blízké nezbývá. Nezřídka se stává, že odcestují do cizí země a stávají se manželkami svých chlebodárců.

A jak takové setkání se sexem funguje?

Je mnoho míst, kde můžete na dívku narazit. Buďto se necháte zlákat sladkým úsměvem a pokukováním, přímo před některým z mnoha music barů v turistických centrech, nebo se vám některá dívka sama zalíbí a vy ji pak v baru koupíte drink. Dívku objevíte zcela určitě i ve známých karaoke barech. Tady se tedy musím zmínit o naší příhodě. Stalo se nám v Chiang Mai. Po příjezdu do města a následném ubytování v guesthousu, jsme na ulici požádali jednoho tuk-tukáře, jeslti by nás neodvezl do nějakého blízkého baru, kde by se dalo dobře popít. V podstatě nám bylo jedno, co to bude za bar, naším cílem bylo dobré posezení a pivo. Tuk-tuk nás odvezl do pro pěší, velmi vzdáleného karaoke baru. Hned u vchodu nás přivítala usměvavá Thajka, patrně šéfka či něco podobného. V úplně prázdném baru nás usadila kousek od dýdžeje.. Objednali jsme si 2 piva a dali se do řeči. Po 3 vypitých pivech nás najednou obklopilo asi 7 dívek. Ona šéfka nám lámanou angličtinou vysvětlila, že si můžeme kteroukoliv z dívek zaplatit a strávit s ní pár pěkných chvil. Šéfce jsme se snažili vysvětlit, že jsme do baru přišli jen kvůli posezení a pivu, a že nás dívky vůbec nezajímají. Po chvíli to tedy vzdala. Po dalších pár pivech jsem se začínal zajímat o cenu, nikoliv o cenu za dívku, ale o cenu piva. Nikde nebyly nápojové lístky. Trochu jsem znervózněl.

Marně jsem se snažil zjistit cenu. Rozhodl jsem se tedy, že zaplatíme útratu a radši se odebereme na kutě. Mému kamarádovi však po oněch pivech poněkud narostly svaly a začal se zajímat o dívky, snažil jsem se mu to rozmluvit. Vykoledoval by si akorát nepříjemné ranní zjištění. Pro jeho klid jsem se zeptal na cenu za strávený čas z jednou z dívek. Až když jsem mu sdělil, že za hodinu by musel utratit 3000 Báthů, tak začal používat mozek a souhlasil, že zaplatíme a půjdeme. Byl jsem rád, že kamarád od svého náhlého úmyslu opustil a že tak určitě ušetřil, bohužel jsem však zjistil, že cena za vypitá piva několikanásobně převyšovala všechny ceny, které jsme doposud za pivo zaplatili v jiných barech a restauracích. Holky nás vzali pěkně na hůl, přičemž po nás bylo ještě požadováno, abychom zaplatili 100 báthů dýdžejovi a 100 báthů ostraze. S tím jsem rezolutně nesouhlasil. Přiznám se, že jsme se asi následujícím chováním nezachovali příliš čestně. Na druhou stranu samotné osazenstvo se svou nápojovou politikou také nevykazovalo příklad čestného přístupu. Při návštěvách wc jsem zjistil, že má bar ještě jeden východ. Takže po zaplacení útraty, nikoliv však 100 B poplatků, jsem kamarádovi řekl, že musí okamžitě na záchod ať chce nebo nechce.

Šéfce jsem řekl, že je kamarádovi špatně a že s ním musím na záchod. Z wc jsme se vytratili druhým východem. Když jsme pak přicházeli k našemu guesthousu, všiml jsem si, že se necelých 100 m od ubytka nachází milá hospůdka. Rozhodl jsem se, že si dám ještě 1 pivo na uklidnění a dobrou noc. Zjistil jsem, že tady mě 1 pivo přišlo jen na zlomek ceny piva z karaoke baru. Několik rad na závěr. Pokud se rozhodnete s některou z dívek trávit noc, myslete vždy na svou ochranu, AIDS patří stále mezi nevyléčitelné nemoci, v lepším případě se ušetříte přivezení nechtěného suvenýru. Určitě bych se nenechal zlákat možností krevního testu na počkání. V ulicích je mnoho lékáren, které tuto možnost nabízí, ale určitě nedisponují takovou technikou a prostředky, které mají naše nemocnice. Pokud si dívku odvedete na hotel a budete v poněkud rozverné náladě, dejte si pozor na své cennosti. Sice jsem se nikde nedoslechl, že by byl někdo takhle okraden, ale člověk nikdy neví, a je vždy lepší díky své rozvaze, takovým situacím předejít. A poslední rada na závěr. Pozor až na příliš krásné dívky !!! Pokud je její krása natolik oslňující, nebude to ona, ale on, tedy ladyboy :)

Publikováno: 26. 2. 2015, Autor: Robert Skokan , Profil autora: Robert Skokan